Trzy subfundusze absolutnej stopy zwrotu o zróżnicowanym ryzyku i polityce inwestycyjnej. Dedykowane systematycznemu i długoterminowemu oszczędzaniu emerytalnemu. Dostępne jedynie w produktach PPE. Subfundusze o niższym ryzyku oraz niskimi opłatami za zarządzanie - zalecane na minimalny okres od 1 roku do 4 lat.
Fundusz składa się z trzechsubfunduszy. Różnią się one:
Dzięki takiej konstrukcji funduszu możesz:
Zapoznaj się z aktualną tabelą wartości aktywów netto i bilansu sprzedaży funduszy inwestycyjnych TFI PZU SA.
Fundusz inwestycyjny jest formą zbiorowego inwestowania pieniędzy wpłacanych przez klientów indywidualnych, firmy i instytucje (tzw. uczestnicy funduszu/subfunduszu). Jest to zatem taka instytucja, która gromadzi w jednym miejscu pieniądze setek a nawet tysięcy inwestorów. Wpłaty wszystkich uczestników tworzą kapitał, który jest inwestowany w różnego rodzaju instrumenty finansowe takie jak obligacje i bony skarbowe, papiery dłużne przedsiębiorstw, akcje.
Funduszami zarządza towarzystwo funduszy inwestycyjnych, które jest wyspecjalizowaną instytucją finansową zatrudniającą doradców inwestycyjnych posiadających licencje Komisji Papierów Wartościowych i Giełd. Zadaniem tych osób jest podejmowanie odpowiednich decyzji inwestycyjnych, polegających na doborze instrumentów finansowych do portfela funduszu/subfunduszu w taki sposób, aby przynieść klientom zysk.
Tabela opłat manipulacyjnych dla Funduszy Inwestycyjnych TFI PZU SA
Tabela opłat manipulacyjnych Funduszy Inwestycyjnych TFI PZU SA dla ALIOR BANK
Tabela opłat manipulacyjnych Funduszy Inwestycyjnych TFI PZU SA dla KupFundusz
Tabela opłat manipulacyjnych Funduszy Inwestycyjnych TFI PZU SA dla DI Xelion
...fundusz inwestycyjny jest odpowiedzią na Państwa potrzeby.
Przewagi funduszy nad innymi formami lokat:
Jeżeli zdecydowali się Państwo zainwestować w fundusze inwestycyjne, prosimy uważnie przeczytać poniższe wskazówki, które mamy nadzieję wskażą Państwu właściwą drogę.
Etap 1 - podjęcie decyzji, wyznaczenie celu, określenie ryzyka. Jeżeli decyzja o zainwestowaniu pieniędzy w fundusze inwestycyjne została już podjęta, kolejnym etapem jest zdefiniowanie celu, który chcą Państwo zrealizować inwestując w fundusze/subfundusze. Prosimy zastanowić się, przez jaki okres fundusze/subfundusze mają pracować na realizację założonego celu, oraz ocenić ryzyko, które mogą Państwo zaakceptować. Zdefiniowanie celu oraz długości okresu oszczędzania jest pomocne przy wyborze funduszu/subfunduszu, czy też dodatkowego programu oszczędnościowego.
Etap 2 - wybór funduszu/subfunduszu. Teraz nadszedł czas zapoznania się z ofertą funduszy/subfunduszy inwestycyjnych zarządzanych przez TFI PZU SA. Prosimy przeczytać uważnie Prospekt informacyjny wybranego funduszu (dostępny w dokumentach do pobrania zapisanych na stronie każdego z funduszy/subfunduszy) oraz zapoznać się z tabelą opłat manipulacyjnych.
Etap 3 - otwarcie rejestru. Dokonali już Państwu wyboru funduszu/subfunduszu? Kolejnym krokiem jest otwarcie rejestru za pośrednictwem Punktu Obsługi Klienta.
Za pośrednictwem Internetu mogą być składane wyłącznie następujące dyspozycje:
Za pośrednictwem telefonu (konsultant) mogą być składane wyłącznie następujące dyspozycje:
Uczestnicy Pracowniczych Programów Emerytalnych mogą składać wyłącznie dyspozycje zmiany Hasła tylko za pośrednictwem Internetu. Pozostałe dyspozycje składane mogą być wyłącznie za pośrednictwem pracodawców prowadzących programy.
Za pośrednictwem Internetu bądź telefonu Uczestnik może uzyskać następujące informacje dotyczące Rejestru:
Szczegółowe warunki składania dyspozycji za pośrednictwem telefonu i Internetu zawarte są w regulaminie:
Numery rachunków bankowych do wpłat do funduszy TFI PZU są uzależnione od dystrybutora otwierającego i obsługującego Twój rejestr:
1. rachunki bankowe dla rejestrów otwartych i obsługiwanych w Oddziałach PZU;
2. rachunki bankowe dla rejestrów otwartych i obsługiwanych u pozostałych dystrybutorów (z wyłączeniem Oddziałów PZU). Do tych rejestrów, po zaksięgowaniu pierwszej wpłaty otrzymujesz indywidulany nr rachunku bankowego przypisany do danego rejestru i danego funduszu. Numer tego rachunku wskazany jest na potwierdzniu transakcji.
Zwiń
Prospekt informacyjny funduszu
karty subfunduszy
komunikaty o zmianach Prospektu funduszu
komunikaty o zmianach Statutu funduszu
Sprawozdania Finansowe funduszu
Zapoznaj się z materiałami informacyjnymi TFI PZU. Znajdziesz tam karty funduszy, komentarze rynkowe i biuletyny informacyjne, statystykę portfela funduszy.
Korzyściom wynikającym z inwestowania środków w jednostki uczestnictwa Subfunduszy towarzyszą również ryzyka, w tym ryzyko nieosiągnięcia oczekiwanego zwrotu z inwestycji, ryzyko wystąpienia okoliczności, na które uczestnik poszczególnych nie ma wpływu, np. likwidacja Funduszu lub subfunduszu, a także ryzyko inflacji, ryzyko związane ze zmianami regulacji prawnych oraz ryzyko operacyjne. Wśród ryzyk związanych z inwestowaniem należy zwrócić szczególną uwagę na ryzyka dotyczące polityki inwestycyjnej, w tym ryzyko rynkowe, ryzyko kredytowe (w tym ryzyko rozliczenia), ryzyko związane z zawieraniem kontraktów pochodnych, ryzyko koncentracji oraz ryzyko utraty płynności. Ponadto dla konkretnych subfunduszy mogą występować specyficzne ryzyka właściwe tylko dla tych subfunduszy.
Aby prawidłowo ocenić ryzyka wynikające z inwestowania środków w jednostki uczestnictwa subfunduszy, prosimy o zapoznanie się z polityką inwestycyjną, opisem ryzyk oraz opisem profilu inwestora, zawartymi w statucie Funduszu lub Dokumencie zawierającym kluczowe informacje Subfunduszu/Funduszu (KID). W szczególności prosimy o zapoznanie się z rekomendacjami dotyczącymi minimalnego okresu inwestycji oraz profilem ryzyka i zysku zawartym w dokumencie KID.
Zapoznaj się z pełną treścią informacji prawnej TFI PZU i funduszy zarządzanych przez TFI PZU.