Dedykowany systematycznemu i długoterminowemu oszczędzaniu emerytalnemu. Dostępny jedynie w produktach PPE. Subfundusz absolutnej stopy zwrotu o średnio niskim ryzyku – zalecany na min. 4 lata
Poziom ryzyka
średnio niskie
Oczekiwany zysk
mały
Dla kogo ten fundusz?
Ten fundusz jest rekomendowany dla:
ostrożnych inwestorów
W co lokuje ten fundusz?
do 100% w instrumenty udziałowe, tj.: akcje oraz instrumenty finansowe o podobnym charakterze m.in.: prawa poboru, prawa do akcji, warranty subskrypcyjne, kwity depozytowe, których bazą są akcje (lub inne prawa majątkowe inkorporujące prawa z akcji)
do 100% w instrumenty dłużne, tj.: obligacje, bony skarbowe, listy zastawne, certyfikaty depozytowe, a ponadto także w dłużne papiery wartościowe i Instrumenty Rynku Pieniężnego emitowane przez przedsiębiorstwa pod warunkiem, że instrumenty te spełniają kryteria wskazane w art. 93 i 93a Ustawy o Funduszach Inwestycyjnych
Dla osób, które:
Szczegółowy opis polityki inwestycyjnej subfunduszu znajdziesz w statucie funduszu PZU Energia Emerytura SFIO.
Fundusz dedykowany jest utworzony, aby spełniać potrzeby inwestycyjne i realizować cele biznesowe Klienta instytucjonalnego lub grupy inwestorów np. pracowników uczestniczących w PPE prowadzonym przez danego pracodawcę. Fundusz dedykowany może zostać również utworzony w ramach wealth management w celu pomnażania środków inwestora prywatnego. Ze względu na zróżnicowane potrzeby inwestorów, każdy taki fundusz jest unikalnie projektowany.
Prospekt informacyjny funduszu
karty subfunduszy
komunikaty o zmianach Prospektu funduszu
komunikaty o zmianach Statutu funduszu
Sprawozdania Finansowe funduszu
Zapoznaj się z materiałami informacyjnymi TFI PZU. Znajdziesz tam karty funduszy, komentarze rynkowe i biuletyny informacyjne, statystykę portfela funduszy.
Korzyściom wynikającym z inwestowania środków w jednostki uczestnictwa Subfunduszu towarzyszą również ryzyka, w tym ryzyko nieosiągnięcia oczekiwanego zwrotu z inwestycji, ryzyko wystąpienia okoliczności, na które uczestnik poszczególnych nie ma wpływu, np. likwidacja Subfunduszu, a także ryzyko inflacji, ryzyko związane ze zmianami regulacji prawnych oraz ryzyko operacyjne. Wśród ryzyk związanych z inwestowaniem należy zwrócić szczególną uwagę na ryzyka dotyczące polityki inwestycyjnej, w tym ryzyko rynkowe, ryzyko kredytowe (w tym ryzyko rozliczenia), ryzyko związane z zawieraniem kontraktów pochodnych, ryzyko koncentracji oraz ryzyko utraty płynności. Ponadto dla konkretnych subfunduszy mogą występować specyficzne ryzyka właściwe tylko dla tych subfunduszy.
Aby prawidłowo ocenić ryzyka wynikające z inwestowania środków w jednostki uczestnictwa subfunduszu, prosimy o zapoznanie się z polityką inwestycyjną, opisem ryzyk oraz opisem profilu inwestora, zawartymi w statucie Funduszu lub Dokumencie zawierającym kluczowe informacje Subfunduszu/Funduszu (KID). W szczególności prosimy o zapoznanie się z rekomendacjami dotyczącymi minimalnego okresu inwestycji oraz profilem ryzyka i zysku zawartym w dokumencie KID.
Zapoznaj się z pełną treścią informacji prawnej TFI PZU i funduszy zarządzanych przez TFI PZU.