17 listopada 2023

TFI PZU ma najlepsze konta emerytalne IKE i IKZE w Polsce według Analiz Online

Niedawno na szczyt rankingu kont emerytalnych Analiz Online wskoczyło nasze IKE oparte na funduszach inPZU. Tym razem dotychczasowego lidera zdetronizowało oferowane przez nas IKZE – rozwiązanie dające ulgę podatkową przy rozliczeniach z fiskusem.

W zeszłorocznej edycji rankingu Analiz Online nasze IKZE, czyli indywidualne konto zabezpieczenia emerytalnego, zajęło wysoką lokatę i uzyskało miano „IKZE na 5”. Podobnie jak w przypadku konta IKE, wówczas autorzy wstrzymali się z oceną efektywności ze względu na zbyt krótki staż rynkowy części naszych funduszy.

W tym roku oferowane przez nas IKZE zostało po raz pierwszy ocenione we wszystkich analizowanych kategoriach, tj. „efektywność”, „koszty” i „oferta”, uzyskując 83 na 100 pkt. Odpowiednio wysoka łączna punktacja zaowocowała awansem na pierwsze miejsce zestawienia.

Wybierz najlepszy pakiet emerytalny na rynku

Obecnie zarówno IKE, jak i IKZE oferowane przez TFI PZU mogą poszczycić się mianem najlepszych w Polsce kont emerytalnych z funduszami według Analiz Online. Pomijając różnice wynikające z ich konstrukcji prawnej oba rozwiązania wyróżnia: 

  • szeroka paleta funduszy (22 fundusze indeksowe oraz fundusze cyklu życia dostosowujące swój skład do wieku uczestnika);
  • niskie koszty (tylko 0,5% opłaty za zarządzanie, jedna z najniższych stawek na rynku);
  • konkurencyjne wyniki inwestycyjne.

Planujesz oszczędzać dodatkowe środki na emeryturę albo po prostu korzystne podatkowo, długoterminowe inwestowanie? Wybierz IKE, IKZE albo oszczędzaj na obu tych kontach jednocześnie. Sprawdź korzyści >>

W 2023 r. limit wpłat na IKE wynosi 20 805 zł, a na IKZE 8 322 zł (dla osób na umowach o pracę) albo 12 483 zł (dla osób samozatrudnionych prowadzących działalność pozarolniczą).

Więcej o awansie naszego IKE w rankingu Analiz Online piszemy tutaj >> 

O rankingu

Ranking najlepszych IKZE z funduszami inwestycyjnymi jest przygotowywany przez Analizy Online od 2013 r. Zestawienie jest tworzone na podstawie ankiet wypełnianych przez TFI oraz analizy parametrów kont emerytalnych w podziale na trzy duże kategorie:

  • efektywność zarządzania (w której można uzyskać maksymalnie 35 punktów),
  • koszty (maksymalnie 35 punktów)
  • oferta (maksymalnie 30 punktów).