15 listopada 2023

Konto IKE TFI PZU uznane za najlepsze w rankingu Analiz Online

IKE oparte na funduszach inPZU na pierwszym miejscu w rankingu Analiz Online, uzyskując miano najlepszego w Polsce IKE z funduszami w 2023 r.

W minionych latach IKE oferowane przez TFI PZU uzyskiwało wysokie noty w rankingu Analiz Online („IKE na 5”) – pomimo że jego autorzy wstrzymywali się z oceną efektywności ze względu na zbyt krótki staż rynkowy części naszych funduszy. W tym roku nasze IKE po raz pierwszy zostało ocenione we wszystkich kategoriach, uzyskując 83 na 100 pkt i wskakując na szczyt zestawienia.

W kategorii „efektywność” nasze IKE zostało docenione przede wszystkim za wyniki osiągnięte przez inPZU Akcje Rynków Rozwiniętych oraz inPZU Inwestycji Ostrożnych. „Efektywność” funduszy, stanowiąca najważniejsze kryterium dla inwestora, jest wyliczana na podstawie wskaźnika Information Ratio, który mierzy relację zysku do ryzyka.

Bardzo wysoką ocenę nasze IKE uzyskało w kategorii „koszty”. We wszystkich funduszach inPZU opłata za zarządzanie wynosi 0,5%, co stanowi jedną z najniższych stawek na polskim rynku. Ponadto nie pobieramy żadnych dodatkowych opłat.

W kategorii „oferta” IKE od TFI PZU ponownie zgarnęło komplet punktów. W ramach IKE można wybierać spośród aż 22 funduszy indeksowych inPZU dających ekspozycję na różne klasy aktywów z całego świata – to najszersza i najbardziej kompleksowa oferta w Polsce. Alternatywnie można zdecydować się na jeden z aktywnie zarządzanych funduszy cyklu życia (inPZU Puls Życia), które automatycznie dostosowują proporcje akcji i obligacji do wieku uczestnika.

Dla przypomnienia, w listopadzie 2023 r. rodzina pasywnych funduszy spod znaku inPZU powiększyła się o sześć nowych strategii:

  • inPZU Zielone Obligacje (pierwszy polski fundusz niebędący master-feederem zgodny z art. 9 SFDR)
  • inPZU Obligacje Korporacyjne High Yield
  • inPZU Akcje Sektora Zrównoważonej Gospodarki Wodnej (fundusz zgodny z art. 8 SFDR)
  • inPZU Akcje Sektora Biotechnologii
  • inPZU Akcje Sektora Technologii Kosmicznych
  • inPZU Akcje Sektora Cyberbezpieczeństwa

O rankingu

Ranking najlepszych IKE z funduszami inwestycyjnymi jest przygotowywany przez Analizy Online od 2013 r. Zestawienie jest tworzone na podstawie ankiet wypełnianych przez TFI oraz analizy parametrów kont emerytalnych w podziale na trzy duże kategorie:

  • efektywność zarządzania (w której można uzyskać maksymalnie 35 punktów),
  • koszty (maksymalnie 35 punktów)
  • oferta (maksymalnie 30 punktów).

Ostatni dzwonek na wykorzystane tegoriczngo limitu wpłat na IKE

Wykorzystaj limit wpłat na IKE, który w tym roku wynosi 20 805 zł – masz czas do końca grudnia br. Zadbaj o swoją emeryturę, wybierając najlepsze na rynku rozwiązanie według Analiz Online. Dowiedz się więcej>>