11 marca 2024

Złoty Portfel dla naszego funduszu technologicznego

inPZU Akcje Sektora Informatycznego zdobył Złoty Portfel w kategorii „fundusz akcji zagranicznych”. W minionym roku nasz fundusz technologiczny zarobił dla inwestorów aż 53,15%, co zapewniło mu 3. miejsce w gronie najlepszych funduszy inwestycyjnych w Polsce.

Zeszły rok bezapelacyjnie należał od „siedmiu wspaniałych”, tj. spółek Alphabet, Amazon, Apple, Meta (+194%), Microsoft, Nvidia (+239%!) i Tesla (+102%), których notowania rosły na fali rozwoju sztucznej inteligencji. Spektakularny rajd spółek technologicznych w USA sprawił, że w 2023 r. fundusze poszukujące zysku w tym segmencie rynku zdominowały czołówkę tabeli wynikowej.

Koszulkę lidera wywalczył nasz zarządzany pasywnie fundusz inPZU Akcje Sektora Informatycznego, co zadecydowało o przyznaniu mu przez redakcję dziennika „Parkiet” statuetki Złotego Portfela dla najlepszego funduszu akcji zagranicznych w 2023 r.

Fundusz inPZU Akcje Sektora Informatycznego dąży do jak najwierniejszego odzwierciedlenia indeksu MSCI World Information Technology NTR, w skład którego wchodzą spółki z ponad 20 krajów rozwiniętych (głównie z USA) zajmujące się przede wszystkim sprzętem komputerowym (hardware), oprogramowaniem i usługami IT, a także półprzewodnikami.

Obecnie rodzina inPZU to 22 fundusze zarządzane pasywnie, które dają ekspozycję na różne tematy inwestycyjne i klasy aktywów z całego świata. To najbardziej kompleksowa oferta funduszy indeksowych w Polsce, wyróżniająca się niską opłatą za zarządzanie (0,5% niezależnie od wybranej strategii). Do rozpoczęcia inwestowania w inPZU wystarczy 100 zł, a do dyspozycji inwestorów są również gotowe portfele modelowe oparte na funduszach indeksowych.

Sprawdź inPZU Akcje Sektora Informatycznego