Firma analityczna Analizy Online opublikowała listę nominowanych do nagrody dla najlepszych TFI oraz funduszy inwestycyjnych na polskim rynku. W tym roku o statuetkę będą walczyć:
W 2023 r. główny indeks warszawskiej giełdy ustanowił nowy rekord wszech czasów, a indeks polskich obligacji skarbowych prawie wyrównał swój rekord z 2012 r. Nasz fundusz łączący komponent akcyjny i obligacyjny wykorzystał dobrą koniunkturę, wypracowując 30,96% i plasując się na 2. miejscu w swojej grupie porównawczej.
Aktywnie zarządzany fundusz inwestujący głównie w obligacje posiadające okres wykupu do jednego roku oraz inne papiery skarbowe o relatywnie niższej zmienności, np. obligacje zmiennokuponowe. Ubiegły rok zakończył z wynikiem 11,84% – wyraźnie powyżej średniej dla swojej grupy.
Fundusz odznacza się najniższym poziomem ryzyka spośród rozwiązań dłużnych TFI PZU, a jednocześnie aktywną polityką inwestycyjną obejmującą: częstą zmianę alokacji pomiędzy poszczególnymi segmentami rynku obligacji, zarządzanie ryzykiem stopy procentowej i wykorzystywanie nieefektywności rynkowych. W ub.r. wypracował 12,97%, co zapewniło mu 2. miejsce w grupie porównawczej.
PZU Sejf+ ma na swoim koncie statuetkę Alfa (2021), a w tym roku ponownie otrzymał nominację do tej nagrody.
Fundusz indeksowy, który dąży do zapewnienia rentowności porównywalnej z 1-miesięczną stawką WIBID. W ub.r. wypracował on dla klientów 8,09% zysku, przebijając swój benchmark.
inPZU Inwestycji Ostrożnych ma na swoim koncie statuetkę Alfa (2022), a w tym roku ponownie otrzymał nominację do tej nagrody.
W rezultacie uzyskania aż czterech nominacji dla funduszy, TFI PZU otrzymało nominację również w kategorii „TFI z najlepszymi funduszami inwestycyjnymi”.
Lista zwycięzców zostanie ogłoszona 5 marca 2024 r. podczas 6. Forum Inwestycji Osobistych, na którym będzie można posłuchać naszych ekspertów.
O 10:55 Tomasz Matras, dyrektor Biura Rynku Akcji TFI PZU weźmie udział w panelu „Jak zacząć inwestować? I co można z tego mieć?”. Z kolei o 12:40, w panelu „Czy "korporaty" dadzą dwucyfrowe stopy zwrotu?” będzie można posłuchać Pawła Wróbla, zarządzającego w Biurze Alokacji i Instrumentów Dłużnych, który podzieli się swoim spojrzeniem na perspektywy obligacji.