Wypłacaj korzystnie oszczędności z PPE i otrzymaj kod zniżkowy na pakiet medyczny

 

Zostań w PPE

Warto jednak wstrzymać się z wypłatą do czasu przejścia na emeryturę lub rozwiązania umowy o pracę.

Dlaczego?

Jeżeli nadal pracujesz u pracodawcy, który prowadzi PPE i wypłacisz swoje pieniądze, utracisz prawa do dalszego uczestnictwa w programie. Pracodawca nie będzie mógł dalej finansować Twoich składek do PPE.

Wybierz najkorzystniejszy dla siebie sposób wypłaty

  • w ratach – w zależności od Twojej decyzji:
  • co miesiąc, co kwartał lub co roku albo,
  • część zgromadzonych pieniędzy (np. jedną trzecią) jednorazowo, a resztę np.

w miesięcznych ratach.

  • jednorazowo – wypłacimy Ci całość środków zgromadzonych na Twoim rejestrze,

Wypłaty ratalne – dlaczego to się opłaca

* Obliczenia własne TFI. Do wyliczeń przyjęliśmy średnioroczny zysk w wysokości 3%. Należy się liczyć z możliwością utraty wpłaconych środków.

Zaloguj się do serwisu inPZU – sprawdź swoje oszczędności w PPE i podejmij decyzję

Jeśli nie pamiętasz loginu, zadzwoń pod numer 22 640 05 55 i:

  1. zamów ponowną wysyłkę loginu,
  2. sprawdź, czy:
  • mamy Twoje dane kontaktowe w PPE (e-mail, numer telefonu komórkowego). Jeśli nie, uzupełnij je u pracodawcy,
  • miałeś/miałaś dostęp do poprzedniego serwisu.

Następnie wejdź na in.pzu.pl i przejdź proces pierwszego logowania do Twojego PPE w serwisie inPZU.
Instrukcję pierwszego logowania znajdziesz na: in.pzu.pl/o-inpzu/ pierwsze-logowanie.

Jeśli skorzystasz z wypłaty ratalnej z PPE to po złożeniu zlecenia w serwisie inPZU oraz wypełnieniu krótkiego formularza na Twój adres e-mail dostaniesz indywidualny kod 5% zniżki na Prywatny Pakiet Medyczny.

Jeśli już otrzymałeś kod zniżkowy wybierz pakiet, który Cię interesuje

Masz więcej pytań? Skontaktuj się z nami.


Napisz do nas na ppe@pzu.pl

Zadzwoń na infolinię inPZU dla uczestników: 22 640 05 55

Dokumenty do pobrania

Podstawa prawna

Ustawa z dnia 20 kwietnia 2004 r. o pracowniczych programach emerytalnych.
Ustawa z dnia 28 lipca 1983 r. o podatku od spadków i darowizn.

Ten materiał jest skierowany do uczestników pracowniczego programu emerytalnego (PPE) zarządzanego przez fundusz PZU FIO Parasolowy lub inPZU SFIO (Fundusze), zarządzane przez TFI PZU SA.

Ten materiał nie stanowi oferty doradztwa inwestycyjnego ani rekomendacji dotyczących instrumentów finansowych, nie jest też formą świadczenia doradztwa podatkowego ani pomocy prawnej. Nie może stanowić wystarczającej podstawy do podjęcia decyzji inwestycyjnych. Inwestycje w Fundusze są obarczone ryzykiem inwestycyjnym. Informacje o Funduszach i ich ryzyku inwestycyjnym znajdziesz w prospekcie informacyjnym danego Funduszu na in.pzu.pl. KID dostępne są w miejscach zbywania i odkupywania jednostek uczestnictwa i na in.pzu.pl. Prospekty i KID są w języku polskim.

Fundusz ani TFI PZU SA nie gwarantują, że zrealizujesz założony cel inwestycyjny, uzyskasz określony wynik inwestycyjny. Należy się liczyć z możliwością utraty wpłaconych środków. Wyniki inwestycyjne, które Fundusz osiągnął w przeszłości, nie są gwarancją ani obietnicą, że Fundusz osiągnie określone wyniki w przyszłości. Przedstawione scenariusze stanowią oszacowanie przyszłych wyników na podstawie danych z przeszłości na temat tego, w jaki sposób wartość tej inwestycji jest różna, i/lub aktualnych warunków rynkowych, i nie są dokładnym wskaźnikiem. Uzyskany wynik będzie się różnić w zależności od funkcjonowania rynku i okresu posiadania inwestycji/produktu. Oczekiwany zwrot z inwestycji po uwzględnieniu inflacji może się okazać negatywny.

TFI PZU SA podlega nadzorowi Komisji Nadzoru Finansowego. Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych PZU Spółka Akcyjna, Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy XIII Wydział Gospodarczy, KRS: 0000019102, NIP 527-22-28-027, kapitał zakładowy: 15 013 000 zł wpłacony w całości, rondo Ignacego Daszyńskiego 4, 00-843 Warszawa.