Adam Jenkins

Wiceprezes Zarządu

Adam Jenkins jest absolwentem Uniwersytetu Heriot-Watt w Edynburgu, gdzie ukończył kierunek finanse i rachunkowość. W 1996 pozyskał licencję Chartered Accountant (CA), a w 2001 certyfikat  Chartered Financial Analyst (CFA).

Adam Jenkins posiada trzydziestoletnie doświadczenie zawodowe w zakresie finansów i zarządzania aktywami, które uzyskał w firmach działających zarówno w Polsce, jak i na rynkach międzynarodowych. Rozpoczął swoją karierę w londyńskim City w firmie Coopers&Lybrand (obecnie PwC), gdzie doradzał spółkom prywatnym i publicznym, rządom oraz międzynarodowym korporacjom, a następnie w zespole Corporate Finance, gdzie zajmował się międzynarodowymi fuzjami i przejęciami (M&A).

W latach 1997-2011 był szefem zespołów inwestycyjnych i zarządzał portfelami globalnych funduszów inwestycyjnych m.in. dla takich firm, jak Nomura Asset Management, UBS Asset Management, Invesco Perpetual, oraz KBC. Był również  założycielem i CIO w funduszu hedgingowym – Celeste Capital Partners. Specjalizował się w inwestycjach w zarówno prywatne, jak i publiczne spółki działające w różnych sektorach gospodarki, na terenie Europy, na Bliskim Wschodzie, w Afryce i w Ameryce Południowej. W latach 2011-2013 pracował jako Dyrektor Zespołu Zarządzania Portfelami Akcyjnymi i Zrównoważonymi w Pioneer Pekao Investment Management SA. W latach 2014-2018 był Doradcą Zarządu Work Service SA w zakresie pozyskiwania kapitału oraz Prezesem Zarządu Work Service International Sp. z o.o. Równolegle, w 2014 r. powołał ProPrimo – firmę konsultingową specjalizującą się w pozyskiwaniu kapitału, doradztwie strategicznym i międzynarodowym łączeniem partnerów biznesowych. W lutym 2016 r. firma ProPrimo dokonała unikalnej transakcji – pierwszego podwójnego notowania (dual-listing) spółki notowanej na GPW na głównym parkiecie London Stock Exchange.
W latach 2018-2019 pełnił funkcję Prezesa Zarządu Pekao TFI SA.
Od 2019 do 2023, Adam prowadził usługi doradcze w zakresie finansowania i rozwoju strategicznego spółek technologicznych w branżach energetyki, ochrony środowiska, medycyny, cyfryzacji i sztucznej inteligencji.